Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Ziemi. Była to doskonała okazja, aby przybliżyć dzieciom temat dbania o środowisko naturalne oraz kształtować postawy proekologiczne.
Świętowanie zaczęliśmy od odczytania wyjątkowego listu od Planety Ziemi, w którym prosiła, że potrzebuje naszej troski i opieki. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak ważna jest ochrona naszej planety. Rozmawialiśmy o tym, jak dbać o przyrodę co dzień – segregować śmieci, oszczędzać wodę i energię oraz troszczyć się o rośliny i zwierzęta.
Przedszkolaki brały udział w różnych aktywnościach, takich jak: segregowanie śmieci, zabawa Wesoła i smutna Ziemia, podczas której dzieci rozpoznawały różne zachowania wobec środowiska i decydowały, które z nich są dobre, a które szkodliwe. Był też wspólny taniec „Eko pingwinek” oraz śpiewanie piosenki „Ziemia – wyspa zielona”.
Najmłodsza grupa miała za zadanie ozdobić plakat ziemi a pozostałe grupy gry terenowe „Strażnicy Ziemi”. Każda z grup miała inny kolor koperty a w nich zadania, takie jak: segregowanie odpadów, odnalezienie roślin w ogrodzie, stworzenie poidełka dla owadów, posadzenie drzewka. Na każdą z grup w sali czekała niespodzianka – certyfikat Przyjaciela Ziemi.
Dzień Ziemi był nie tylko okazją do nauki, ale również do świetnej zabawy. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach i wykazały się dużą wiedzą oraz troską o środowisko. W praktyczny sposób mogły utrwalić zasady dbania o przyrodę.
Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia przyczynią się do kształtowania dobrych nawyków i świadomości ekologicznej już od najmłodszych lat.
-
Powieksz
Powiększ
-
Powieksz
Powiększ
-
Powieksz
Powiększ
-
Powieksz
Powiększ
-
Powieksz
Powiększ
-
Powieksz
Powiększ
-
Powieksz
Powiększ
-
Powieksz
Powiększ
-
Powieksz
Powiększ
-
Powieksz
Powiększ
-
Powieksz
Powiększ
-
Powieksz
Powiększ
-
Powieksz
Powiększ
-
Powieksz
Powiększ
-
Powieksz
Powiększ
-
Powieksz
Powiększ
-
Powieksz
Powiększ
-
Powieksz
Powiększ
-
Powieksz
Powiększ