Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 

DZIEWIĄTA ROCZNICA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W OSTRÓWKU

Dnia 7 czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku  odbyła się uroczystość z okazji  dziewiątej rocznicy nadania imienia szkole i ufundowania sztandaru. Obchody dnia patrona miały wymiar szczególny, gdyż w tym roku przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Po mszy świętej spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Marcinek. Powitała zgromadzonych gości i przypomniała, jak ważnym momentem są obchody kolejnej rocznicy nadania imienia szkole.

Następnie wszyscy zgromadzeni udali się przed szkołę, gdzie został zasadzony Dąb Niepodległości. Zasadzenie dębu w Ostrówku to kontynuacja  akcji sadzenia tych drzew w tym roku, głównie przy szkołach i różnych instytucjach w województwie lubelskim dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Posadzone drzewo stało się symbolicznym podziękowaniem i oddaniem hołdu rodakom, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.

Uczniowie z kl. IV- VII przedstawili program słowno- muzyczny. Spotkanie uświetniły taneczne występy uczniów klasy IV a i piosenki dzieci należących do chóru szkolnego.

Wzruszające były słowa naszych gości, którzy wspominali lata młodości i okres walki o niepodległość. Zawsze pełni energii, entuzjazmu chętnie dzielili swoimi doświadczeniami z młodzieżą. To była prawdziwa lekcja historii, która na długo pozostanie w naszych sercach.

 

Sylwia Kot