Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

Wycieczka do Lublina

19 września uczniowie klasy IV oraz VA wzięli udział w wycieczce do Lublina. O 9:00 wyruszyliśmy do naszego miasta wojewódzkiego, aby odkryć, co nieodkryte.

Pierwszym punktem programu było wejście do lubelskich podziemi, gdzie dzieci obejrzały makiety miasta, które zmieniało się przez lata. Wysłuchały tez pięknej historii naszego regionu. Po przebyciu 150 schodów pojawiliśmy się na starym mieście. Następnie przyszedł czas na krótki odpoczynek, urozmaicony gałką pysznych lodów. Po słodkim małym deserze udaliśmy się do zamku. Tam uczniowie dowiedzieli się jak na przestrzeni wieków budowla ta była przebudowywana, ciekawostką było to, iż zamek był wykorzystywany, jako wiezienie. Ogromne wrażenie zrobiła na naszych uczniach XIV-wieczna Kaplica Trójcy  Świętej, pokryta rusko-bizantyńskimi freskami z 1418 oraz legenda o czarciej łapie. Po dwuch godzinnym zwiedzaniu przyszedł czas na obiad. Gdy wszyscy zaspokoili swój apetyt, udaliśmy się do skansenu, w którym spędziliśmy kolejne dwie godziny. Stare chałupy przykryte strzechą, młyn, wolno chodzące zwierzęta oraz miasteczko wywoływały w dzieciach zachwyt i czasami niedowierzanie.

Niestety, co dobre szybko się kończy i nasza wycieczka także o godzinie 18: 00 dobiegła końca. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie mimo tego, iż w Lubinie bywają bardzo często, dzisiejszego dnia na nowo go odkryli i poszerzyli swoja wiedzę o nowe wiadomości oraz wrażenia.