Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

100 – lecie Odzyskania  Niepodległości przez Polskę

W naszym przedszkolu 9.11.2018r. uroczyście obchodziliśmy 100 - lecie Odzyskania  Niepodległości przez Polskę.

Tuż po godz. 9.00 najmłodsza grupa czyli „Jeżyki” rozpoczęła świętowanie piosenką „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Następnie grupa „Biedroneczek” zademonstrowała modę patriotyczną. Podczas pokazu stroje mieniły się barwami  białymi i czerwonymi. Nie zabrakło również akcentów folkloru polskiego. Później dzieci w grupy „Sówek” zaśpiewały piosenkę „Przybyli ułani pod okienko”. Kolejnym elementem programu był wiersz pt. „11 listopada” wyrecytowany przez dzieci z grupy „Wiewióreczek”. Zaraz po tym dzieci z grupy „Biedroneczek” odśpiewały piosenkę patriotyczną pt. „ Serce w plecaku”. Następnie pani Ania Tkaczyk zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy ludowej pt. „Trojak”. Po tańcu zaprezentowała się grupa dzieci pięcioletnich czyli „Misiaczki” w piosence „Szara piechota”.

Pani wicedyrektor Agata Wójcik oraz pani Katarzyna Król wręczyły nagrody i dyplomy w konkursie „Nasz grupowy kotylion”. Na zakończenie pierwszej części obchodów 100 – lecia Niepodległości „Wiewióreczki” zaśpiewały piosenkę „Wojenko, Wojenko”.

Po krótkie przerwie „Misiaczki” i „Wiewióreczki” zaprezentowały część artystyczną obrazującą historię Polski oraz drogi do niepodległości.

O godz. 11.11 cała społeczność przedszkolna oraz obecni rodzice przyłączyli  się do inicjatywy MEN "Rekord dla Niepodległej" i wspólnie odśpiewali 4 zwrotki Hymnu Państwowego.

Celem podjętych działań jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie w atrakcyjnej i przystępnej formie polskich symboli narodowych.