Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 
KONKURS RECYTATORSKI „DLA NIEPODLEGŁEJ”

W związku z 100. rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku postanowiła kontynuować działania podjęte w roku szkolnym 2017/2018 i tym samym po raz drugi zorganizować Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Dla Niepodległej”, który odbył się w naszej szkole w czwartek 26 października 2018 r. Celem konkursu było upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży poezji o tematyce patriotycznej oraz promowanie młodych talentów. Wzięło w nim udział 27 uczestników, którzy reprezentowali szkoły podstawowe w: Jaszczowie, Białce, Malinówce, Łańcuchowie, Puchaczowie, Nadrybiu oraz Ostrówku.

W Komisji Konkursowej zasiedli zaproszeni przez nas goście, a wśród nich: Pani Urszula Kłembokowska- inspektor ds. oświaty w Gminie Puchaczów, Pani Danuta Drzewosz- Jaszuk- pracownik biblioteki w Ciechankach oraz Pani Małgorzata Marcinek- Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostrówku. Po długich i trudnych obradach Komisja ogłosiła wyniki, które przedstawiają się następująco: w kategorii klas IV-VI: I miejsce zajęła Julia Bernecka (SP w Białce), II miejsce: Nikola Śledź (SP w Ostrówku), III miejsce: Anita Jędruszak (SP w Nadrybiu). W kategorii klas VII-VIII: I miejsce: Agnieszka Wrona (SP w Nadrybiu), II miejsce: Łukasz Paryła (SP w Nadrybiu), III miejsce: Natalia Stamirowska (SP w Łańcuchowie). Przyznano także cztery wyróżnienia, które otrzymali: Bartłomiej Ukalski (SP w Puchaczowie), Szymon Dylewski (SP w Puchaczowie), Julia Budka (SP w Ostrówku), Emanuela Roczon (SP w Malinówce). Ze względu na bardzo wyrównany poziom, jaki prezentowali uczestnicy komisja konkursowa postanowiła przyznać także 4 dodatkowe wyróżnienia, które otrzymali: Hanna Zawadzka (SP w Jaszczowie), Jagoda Król (SP w Ostrówku), Wiktor Pszczoła (SP w Nadrybiu), Martyna Romanowska (SP w Malinówce). Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Wójta Gminy Puchaczów.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych występów i już teraz zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach naszego konkursu.