Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 

,,Niech wyrosną z Was tacyktórzy ku gwiazdom wzlecieć zapragną

Dnia 25 października 2018 roku  w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych, połączona z pasowaniem na ucznia Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku.

Ceremonia ta miała miejsce na dużej sali gimnastycznej w obecności dyrekcji, rodziców, nauczycieli, zaproszonych gości i uczniów. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, akademię rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Marcinek witając zebranych. Szczególnie gorąco powitała bohaterów uroczystości uczniów oddziału  I.

Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny i złożyć uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Na  uroczystość ślubowania uczniowie przygotowali  program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne pod okiem wychowawczyń Marzanny Kraski i Romany Dudek. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Swoje występy zakończyli pięknie zatańczonym krakowiakiem dla uczczenia 100 odzyskania niepodległości przez Polskę. Nikt nie miał wątpliwości, że są gotowi, by złożyć uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. .

Następnie uczniowie zostali pasowani przez panią dyrektor Małgorzatę Marcinek  na ucznia przy pomocy symbolicznego ołówka, a pan wicedyrektor Jarosław Burkiet wręczył dyplomy pasowania. Akt ten został potwierdzony odciskiem palca złożonym przez każdego ucznia.  Uczniowie otrzymali z rak pani Dominiki Zabłotnej swój pierwszy ważny dokument, jakim jest legitymacja szkolna. Przewodnicząca Rady Rodziców przekazała  uczniom na pamiątkę tego wydarzenia książki. Uczniowie klas starszych w osobie przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego powitali pierwszoklasistów w szkolnej rodzinie i zaoferowali swą pomoc w razie trudności, złożyli życzenia, udzielając wielu   wskazówek na dalsze lata nauki.

Na koniec uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor życząc pierwszoklasistom wiele sukcesów w nauce. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia  z przybyłymi na uroczystość gośćmi.  Po uroczystości uczniowie  udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.