Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości 

Wiosenny Ogródek „Biedroneczek”

Dzieci w przedszkolu w okresie przedwiośnia biorą udział w pracach hodowlanych (sianiu i sadzeniu roślin). Dzięki bezpośredniej obserwacji mają możliwość, poznania cyklu rozwoju roślin.

Dzieci z grupy „Biedroneczki” wzięły udział w cyklu zajęć  „Od nasiona do rośliny”, podczas których poszerzały wiadomości  na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin oraz założyły ogródki hodowle w kąciku przyrodniczym, w których zasadziły cebule, pietruszki, rzeżuchę.

19 marca 2019 r. przedszkolaki z grupy „Biedroneczki” podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania. Z pomocą nauczyciela posadziły wiosenne kwiaty – bratki, stokrotki, hiacynta, żonkila. Pomysł sadzenia kwiatów bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem sadziły roślinki. Zobowiązały się także do codziennej pielęgnacji  swoich roślinek  – podlewania i doglądania. Zasadzone kwiaty będą piękną dekoracją naszej sali, a pełnienie codziennych dyżurów nauczy dzieci systematyczności i odpowiedzialności.