Naszą witrynę przegląda teraz 63 gości 

TYDZIEŃ BEZ ZABAWEK

Przedszkolaki z oddziału 3 i 4 latków Szkoły Filialnej w Zawadowie już po raz drugi uczestniczyły w wprowadzonej przez panią Paulinę Skrajnowską innowacji pedagogicznej „Tydzień bez zabawek”. Z półek zniknęły wszystkie zabawki, zastąpiły je kartonowe pudła, pojemniki, folie, opakowania po napojach, reklamówki itp. Wszystkie te materiały zostały dostarczone do szkoły przez nauczyciela oraz Rodziców dzieci, którym bardo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.

Przedszkolaki w ciągu tygodnia bez zabawek zrobiły wiele nowych rzeczy: podróżowali po kosmosie stworzoną wspólnymi siłami rakietą, odkryli planety układu słonecznego i wykonali piękną gazetkę ze wszystkimi planetami, robili eksperymenty z kosmiczną lawą i księżycowym piaskiem.

Tydzień bez zabawek to doskonała okazja do rozwijania kreatywności i twórczego myślenia u dzieci. W toku tworzenia wspólnych prac, dzieci uczyły się współpracy, sztuki negocjacji, rozwiązywania konfliktów, oraz pomocy innym. Wszystkie dzieci odkryły jak wiele radości może dać tworzenie czegoś, przy czym przezwyciężały brak wiary we własne umiejętności.