Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

Projekt „ Klimatyczna klasa”

W tym roku szkolnym uczniowie klasy V b wraz z wychowawcą realizowali projekt „ Dzieci chronią klimat – konkurs edukacyjny dla szkół podstawowych w Polsce”. Jego organizatorem była Fundacja Uniwersytet Dzieci. Głównym celem było przygotowanie kampanii społecznej. Uczniowie zapoznali się  z różnymi problemami  i podjęli decyzję, że warto zająć się wpływem odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii na klimat.

Realizacja projektu była podzielona na dwie części. Najpierw uczniowie  przygotowywali elementy kampanii społecznej . Po zapoznaniu się z tematyką w grupach zadaniowych opracowali zagadnienia związane z wybranym problemem klimatycznym. Następnie odbył się konkurs na najlepsze hasło kampanii. Należało też stworzyć plakat promujący nasze  działania . Uczniowie wykazali się dużą   pomysłowością i kreatywnością. Wiedzieli też, że efekty zależą od ich umiejętności współpracy w zespole i podejmowania odpowiednich decyzji.

Dzieci przygotowały zakładki do książek, które otrzymali uczniowie klas pierwszych. W szkole zawisły hasła i plakaty . Na zakończenie odbył się happening po najbliższej okolicy. W tym czasie uczniowie dzielili się zdobytą wiedzą z mieszkańcami. Rozdawali wcześniej przygotowane ulotki.

Miłym zaskoczeniem dla nas stała się  informacja, że nasz projekt został wyróżniony w przez ogólnopolskie jury. Doceniona została praca i zaangażowanie uczestników . Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe.

Najlepszym podsumowaniem projektu była duma, radość, zadowolenie uczniów, że udało się wykonać to, co na początku zdawało się być trudne i nieosiągalne. Myślę, że w następnym roku ciekawy projekt znowu  zmobilizuje nas do wspólnego działania.

 

Koordynator projektu - Sylwia Kot