Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 

Bojowa przygoda

27 września uczniowie klas IV, V, VA  wzięli udział w wycieczce do Janowca nad Wisłą. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie renesansowego zamku, który przez lata był  jedynym prywatnym zamkiem w Polsce Ludowej. Po poszukiwaniach ducha Czarnej Damy, który według legendy nocami pojawia się w  ruinach wyruszyliśmy na poligon paintballowy.  Tam dopiero zaczęła się zabawa. Poubierani w odpowiednie kombinezony, zaopatrzeni w maski i instruktarz przystąpiliśmy do walki na kolorowe kulki. Drużynami, biegając po poligonie, okopach, między wrakami samochodów, pokonując kolejne przeszkody każda drużyna chciała zdobyć flagę oraz bazę przeciwnika. Zdobycie flagi przeciwnika było nie lada wyzwaniem gdyż każdy walczący ze wszystkich sił bronił swojego terenu.  Jak to bywa w trakcie walki zwycięzcą jest jedna drużyna, która dumnie kroczyła po wygranej walce z flagą uniesioną do góry.

Po kolorowej bitwie uczestnicy wzięli udział w konkursie skoków oraz strzelaniu do celu. Następnie w jeszcze trochę bojowych nastrojach udaliśmy się na pyszne kiełbaski z ogniska. Wszyscy z ogromną ochotą zjedli ogniskowy przysmak, gdyż gra na poligonie wytężyła apetyty.

Po posileniu się przyszedł czas na powrót do domu. Wracając słychać było radość oraz rozemocjonowanie naszych uczniów. Znaczyło to, że wycieczka się udała i być może jeszcze stoczymy nie jedną taką bitwę na poligonie.

Wycieczka została zorganizowana w związku z realizacją w szkole innowacji ,, Z plecakiem przez Polskę i nie tylko’’