Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości 
REKORD W UDZIELANIU PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ W OSTRÓWKU

W tym roku zgłosiliśmy naszą szkołę do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez WOŚP w biciu rekordu z pierwszej pomocy przedmedycznej. 16 października uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji po raz pierwszy. Bicie rekordu poprzedziły przygotowania instruktażowe z resuscytacji krążeniowo oddechowej, które w klasach prowadzili wychowawcy. W środę 16 października przy pięciu stanowiskach stanęło 180 uczniów, aby wspólnie od godziny 12:00 do 12:30 wykonać resuscytację krążeniowo oddechową. Wszystkie dzieci od najmłodszych do najstarszych bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniem.  W naszym działaniu wspierali nas zaproszeni goście. Pan Andrzej Zwoliński, Pan Karol Zabłotny oraz Pani Wanda Kot. Panowie z racji tego, że są zawodowymi strażakami przekazali nam oraz zademonstrowali na fantomie jak należy prawidłowo wykonywać masaż serca. Specjalistyczna wiedza, którą otrzymaliśmy być może kiedyś pomoże uratować życie drugiemu człowiekowi.  Gratulujemy uczniom oraz bardzo dziękujemy gościom, za przyjęcie naszego zaproszenia i wzięcia udział w naszym przyłączeniu się do bicia rekordu. Od tego roku będziemy już na stałe uczestnikami akcji, co przyczyni się do wzrostu umiejętności naszych uczniów.

 

Marta Stefańska