Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 

Spotkanie z weterynarzem

Zgodnie z kierunkami polityki oświatowej na bieżący rok szkolny w naszym przedszkolu realizujemy program preorientacji zawodowej. Jednym z jego założeń jest cykl spotkań „Poznajemy zawody”.

Dnia 25 października w przedszkolu powitaliśmy Pana Piotra Biełuszka, który w sposób profesjonalny, a jednocześnie bardzo ciekawy i momentami zabawny zapoznał nas ze swoją profesją – z zawodem weterynarza.

Pan Piotr opowiedział dzieciom, na czym polega jego praca, z jakimi wyzwaniami zawodowymi spotyka się na co dzień i co należy do zadań weterynarza. Przedszkolaki poznały niektóre narzędzia pracy oraz akcesoria niezbędne w pracy weterynarza.

Nie obyło się bez prawdziwego badania, podczas którego pacjentem był pupil pani Kasi – kotek, którego pan doktor zbadał, zmierzył temperaturę, a dzieci mogły posłuchać, jak bije serduszko kotka. Pan Piotr opowiedział przedszkolakom, jak należy  właściwie opiekować się psami, kotami i innymi zwierzętami, jak poznać, kiedy zwierzak jest chory i kiedy udać się z nim do weterynarza.

Dzieci bardzo chętnie dzieliły się spostrzeżeniami na temat zwierząt, które posiadają w domu, szczególnie obserwacjami dotyczącymi psów, kotów, chomików i królików.

Na zakończenie dzieci podziękowały panu Piotrowi za spotkanie, dzięki któremu mogły poznać zawód weterynarza i pogłębić swą wiedzę na temat opieki nad zwierzętami domowymi.