Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 

Kolorowe dźwięki "Sówek"

Dnia 19 listopada 2019 roku w Przedszkolu w Ciechankach w grupie dzieci 5-letnich „Sówki” odbyły się  zajęcia otwarte z udziałem rodziców, dyrekcji i nauczycieli. Prowadząca zajęcia p. Anna Tkaczyk zaprezentowała innowacyjną metodę pracy – metodę kolorowych dźwięków. Głównym jej celem jest nauka gry na instrumencie klawiszowym. Do nauki motywują kolorowe kształty, a także duża mata z klawiaturą, uaktywniająca dzieci ruchowo.

Zajęcia miały na celu rozbudzić i rozwinąć muzyczne zainteresowania przedszkolaków. Dzieci utrwaliły kolory ( nazywały je w języku niemieckim), figury geometryczne, liczby 1-6 oraz ich cyfrowy zapis. Kodując metodą kolorowych dźwięków przedszkolaki rozwijały koncentrację uwagi i spostrzegawczość oraz doskonaliły umiejętność współpracy w grupie.

Bazą do zajęć była znana piosenka „Trzy kurki”, którą dzieci grały na KolorPiano. Do zabawy z wielkim zapałem włączyli się również rodzice oraz nauczyciele. Przedszkolaki dokonały oceny zajęć rysując minki na kolorowych nutach.

Założone cele zostały podczas zajęć zrealizowane, a spotkanie zintegrowało społeczność przedszkolną z rodzicami, ale przede wszystkim było przyjemnym czasem spędzonym z dziećmi na nauce  poprzez zabawę.