Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 

„BOHATER-ON – WŁĄCZ HISTORIĘ!” – WYŚLIJ KARTKĘ DO POWSTAŃCA

"Patriotyzm, heroiczna walka o wolność i wielkie poświęcenie Bohaterów Powstania Warszawskiego budzą najwyższy szacunek"

Już po raz drugi uczniowie  Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej  w Ostrówku  przystąpili do ogólnopolskiej akcji Bohater ON – włącz historię! Jej celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promowanie historii Polski XX wieku. Przeprowadzone w oparciu o pomoce dydaktyczne lekcje historii , pozwoliły wprowadzić uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców. Dzięki dostępnym materiałom, młodzież mogła zgłębić historie adresatów swoich kartek oraz relacje z tamtych wydarzeń żyjących wciąż naocznych świadków, a przede wszystkim poznać przesłanie, jakie walczący Powstańcy chcieliby pozostawić młodym Polakom.

Klasy  II-III rysowały godło Polski, zastanawiały się, kim jest bohater i jakie cechy powinien posiadać. Redagowali też pocztówki dla żyjących Powstańców Warszawskich, w których dziękowali za ofiarną walkę w obronie stolicy. Z tej okazji odbyło się spotkanie z członkami rekonstrukcyjnej grupy w replikach mundurów z II wojny światowej, którzy opowiadali o broni jaka posiadało wojsko i powstańcy. Akcja zakończyła się napisaniem kartek do żyjących Powstańców Warszawskich, w których uczniowie wyrazili swój hołd bohaterom oraz dziękowali, że  mogą żyć, rozwijać się i rosnąć, uczyć się języka ojczystego, bawić się w wolnej Polsce. Zarówno pocztówki, jak i listy zostały wysłane do powstańców. Udział w kampanii BohaterON – włącz historię dał szansę na nawiązanie dialogu pokoleń i pozwolił wyrazić wdzięczność, szacunek i pamięć – wartości, o których wobec walczących o wolną Polskę, nigdy nie powinniśmy zapomnieć. Kartki, laurki i życzenia przygotowali uczniowie klas: Il a, II b, III, IV,V, VIa, VI b, VI c. Koordynatorami działań były panie : Marzanna Kraska, Halina Cieślik, Ewelina Kłembokowska.