Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 

,,W drodze do maratonu”

 

Dnia 22.10.2019r. w piękny jesienny poranek  odbyły się III szkolne biegi przełajowe pod hasłem  ,, W drodze do maratonu” zorganizowane przez animatora ,,Orlika” pana Jarosława Burkieta , którego wspomagały panie Marzanna Kraska ,Marta Stefańska, Halina Cieślik. Myślą przewodnią biegów była popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży oraz nabycie umiejętności współzawodnictwa zgodnego z zasadami ducha sportowego. W zmaganiach wzięło udział 86 zawodników z klas I-VIII z podziałem na chłopców i dziewczęta. Biegi odbywały się na dwóch trasach dostosowanych do poziomu sprawności danej grupy biegowej. Cała trasa biegów zabezpieczona była przez pracowników szkoły i kibiców, którzy wspierali dopingiem dzielnie walczących sportowców. Wysiłek zawodników włożony w pokonanie dystansu przy sprzyjającej aurze został wynagrodzony medalami oraz indywidualnymi nagrodami ufundowanymi przez Gminę Puchaczów oraz Dyrekcję Szkoły Podstawowej w Ostrówku.

 

W klasyfikacji końcowej zawodów najlepszymi okazali się w swoich kategoriach:

Klasa I-II dziewczęta

1.Mysiak Lena

2.Zajac Maja

3.Dziadek Alicja

 

Klasa I-II chłopcy:

1.Wójcik Karol

2.Caban Bartosz

3.Gajosz Igor

Klasa III-IV dziewczęta

1.Śliwińska Julia

2.Kot Maja

3.Lechowska  Lena

Klasa III-IV chłopcy

1.Kot Kornel

2.Gała Kacper

3.Wróbel Bartosz

 

 

 

 

Klasa V-VI dziewczęta:

1.Karaś Joanna

2.Lenart Gabriela

3. Caban Alicja

 

Klasa V-VI chłopcy:

1.Kraska Konrad

2.Kot Marcel

3.Zabłotny Szymon

Klasa VII-VIII dziewczęta:

1.Biernacka Iga

2.Stępniak Sandra

3.Oleszko Wiktoria

 

Klasa VII-VIII chłopcy:

1.Pieniek Marcel

2. Dobosz Filip

3.Janiuk Cezary

 

Założone cele zawodów zostały zrealizowane. Zawodnicy mimo trudu rywalizacji zadowoleni byli ze swoich wyników, a sędziowie wywiązali się ze swoich zadań znakomicie.

Dobrą atmosferę zawodów postanowiono uwiecznić pamiątkowymi zdjęciami. Gratulujemy zaangażowania i walki naszym szkolnym sportowcom!