Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 

Dnia 8 listopada 2019r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości.

Część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy VI b oraz VII wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.

W skrócie zobrazowano początki państwa polskiego oraz sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie  recytowali wiersze a chór szkolny śpiewał pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Nasza szkoła włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu – III edycja”. Wspólnie odśpiewaliśmy „ a cappella” cztery zwrotki hymnu narodowego oraz dwie pieśni patriotyczne „Rota” i „Marsz Pierwszej Brygady”.

Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

 

Ewelina Kłembokowska