Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

Magiczne Andrzejki

„Hokus- pokus czarowanie
Co ma stać się, niech się stanie”

30 listopada w Przedszkolu w Ciechankach zapanowała magiczna atmosfera, którą przywołał  Św. Andrzej i uchylił wrota do przyszłości przedszkolaków.

Dzieci przy pomocy magii oraz łączy internetowych spotkały się z przepowiedniami. Na początek dzieci poznały swoją przyszłość związaną z zawodem, jaki będą wykonywały. Tę wróżbę przeprowadziła mama Jagody z grupy „Biedronek”. Kolejne przepowiednie przekazały: czarownica Marlena – mama Oliwiera z grupy „Biedronek” oraz wiedźma Ewelina z asystentką Marceliną z grupy „Sówek”. Cyganka Jasmina – mama Mai z grupy „Motylków” – przepowiadała przyszłość za pomocą kart z liczbami. Na magicznych łączach pojawili się również Spider Men – Bartek z grupy „Żabek”  oraz Elza – przekazując wróżby dotyczące żywiołów. Moc magicznych piór przekazał Stefan z grupy „Jeżyków” wraz ze swoją mamą. Nie zabrakło również losowania serduszek z imionami wybranek i wybranków przedszkolaków. Wróżby przeplatane były tańcami i zabawami przy skocznej muzyce.

Tegoroczny dzień wróżb i czarów był odmienny od wielu wcześniejszych andrzejkowych zabaw. Jednak dzięki zaangażowaniu rodziców w stworzenie wirtualnych wróżb, przedszkolaki mogły kontynuować poznawanie dawnych wierzeń i tradycji andrzejkowych.

Pragniemy gorąco podziękować rodzicom za pomoc i włączenie się w organizacje zabawy. Dzięki nagraniom spotkanie dostarczyło dzieciom wiele przeżyć i emocji.