Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 

Turniej Tańca

W dniu 29 kwietnia 2021r.  w Przedszkolu w Ciechankach odbył się On -linowy Turniej Tańca pt. „Polskie Tańce Ludowe”.  W tym dniu każda z grup nagrała swój taniec, aby zaprezentować całej społeczności przedszkolnej. Każda z grup zaprezentowała wybrany taniec oparty o polski folklor muzyczny i taneczny. Były więc tańce takie jak: kujawiak, polka dziadek, trojak,  klepany i grozik. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy dla grupy.

Mali wykonawcy poznając i ucząc się tańców pochodzących z różnych regionów Polski, stają się kontynuatorami wielowiekowej polskiej tradycji. Mamy nadzieję, że wielu z nich zechce rozwijać zasiane w przedszkolu ziarenko miłości do tańca ludowego.

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody w dniu 11.05.2021r. poszczególne grupy zaprezentowały się na żywo na przedszkolnym placu. Chociaż już bez strojów ludowych całe przedszkole mogło podziwiać talenty taneczne swoich kolegów.

Przedszkolny Turniej Tańca to kolejne działanie w ramach zadań Ogólnopolskiego Programu Kraina Muzyki pt. „ Muzyka to matematyka”.