Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 

Uczniowie dla pszczół

Uczniowie z klasy drugiej, zdając sobie sprawę z tego, jak ważne dla istnienia naszej planety są pszczoły, zaangażowali się w szereg działań mających na celu popularyzację ochrony tych owadów. Dzieci, wspólnie z nauczycielami, w ramach konkursu „Tajemniczy ogród dla pszczół i dzikich zapylaczy”, stworzyły na terenie szkoły ogrodowy zakątek pełen roślin miododajnych, wyposażony  w poidełko oraz domek dla owadów. Sadzonki i nasiona roślin, które znalazły się w ogrodzie zostały podarowane przez uczniów i pracowników szkoły.

 

Kolejnym konkursem o pszczelej tematyce w którym brali udział uczniowie z klas I-III, był organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie konkurs plastyczny pod tytułem „Co zawdzięczam pszczołom?”. Zadaniem uczniów z klas I-III było narysować odpowiedź na pytanie zawarte w tytule konkursu. Praca Leny Gzik z klasy drugiej została wyróżniona.

 

Ponad to, uczniowie z oddziału drugiego uczestniczyli w zajęciach kreatywnych, na których poznali życie pszczół, dowiedzieli się jak powstaje miód, zajrzeli do środka ula, próbowali produktów pszczelich i mieli okazję przymierzyć kapelusz pszczelarski.

 

Wszystkie te działania miały na celu uwrażliwienie dzieci na dobro pszczół, wdrażanie uczniów do odpowiedzialnych zachowań, dzięki którym owady zapylające będą mogły żyć bezpiecznie.