Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 

Paczka od wolontariuszy

Jak co roku wolontariusze z naszej szkoły  oraz przedszkola w Ciechankach przyłączyli się do akcji Szlachetnej Paczki. Już po raz siódmy udało się zmobilizować społeczność Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Ostrówku do bycia darczyńcami. W tym roku także zbieraliśmy to, co najważniejsze, czyli trwała żywność, środki czystości, odzież i sprzęty gospodarstwa domowego.

11 grudnia wszystkie 33 paczki zostały dostarczone do magazynu w Łęcznej przez opiekunów wolontariatu skąd powędrowały do wybranej rodziny.

Za każdym razem w momencie rozpoczynania akcji zastanawiam się czy i tym razem uda nam się stworzyć paczkę i pomóc rodzinie, i za każdym razem się udaje. Sekret powodzenia tkwi, bowiem w tym, iż w Zespole Szkolno-  Przedszkolnym mobilizują się wszyscy potwierdzając jednocześnie hasło akcji ,, Lubię ludzi’’, a co za tym idzie empatyczne podejście i chęć pomocy innym. Z pewnością czas przedświąteczny sprzyja tego typu zachowaniom, jednak już niejednokrotnie się przekonałam, że potrafimy się zmobilizować i wspierać w sytuacjach, które spotykają nas przez cały rok.

W tym miejscu chce podziękować wszystkim wolontariuszom, rodzicom, Pani Dyrektor, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za kolejną udana próbę pomocy, bo 33 paczki mówi samo za siebie. Brawo dla wszystkich, którzy potrafią pomagać, a wychodząc z założenia, że każdy z nas może być w sytuacji, której będzie potrzebował pomocy gdyż życie jest przewrotne i czasami wywraca nasz świat do góry nogami w ciągu jednej sekundy mam nadzieję, że każdy rok w naszej szkole będzie obfitował w dłonie wyciągnięte do drugiego człowieka.

 

Marta Stefańska