Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 

24 stycznia uczniowie klas 5 i 6 w ramach lekcji plastyki udali się do osiedlowego CK w Łęcznej, gdzie mieli okazję podziwiać prace ich śp. nauczyciela Pana Roberta Znajomskiego. Niejednokrotnie byli świadkami twórczej pracy nauczyciela. Jednak pierwszy raz mieli okazję, podziwiać jego dzieła w galerii - w tak dużym formacie.

Minął już rok od nagłej jego śmierci. Właśnie z tej okazji w osiedlowym CK w Łęcznej powstała wystawa nosząca tytuł in memoriam.

Jak mawiał sam twórca prac: „Staram się, by moja wystawa była zaproszeniem do wspólnej refleksji, zadumy, która pozwoli choć na chwilę zatrzymać się i wyrwać z chaosu…”

Z tym przesłaniem próbowali zmierzyć się jego uczniowie. Po obejrzeniu wystawy w zadumie zaczęli tworzyć własne prace. Nie martwiąc się tym co wyjdzie, bo jak mawiał autor prac, sam moment tworzenia jest ważniejszy.

Myślę, że każdemu w życiu jest potrzebna taka chwila zadumy i oderwania się choć na chwilę od rzeczywistości. Takie wystawy powodują że pamięć o Robercie Znajomskim w naszych sercach będzie trwać  wiecznie.

 

Magdalena Dylewska