Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości 

„Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”…

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, 30 listopada 2022 r., wzięliśmy udział w zabawie andrzejkowej.

Przychodząc tego dnia do przedszkola, każdy z nas przyniósł ze sobą piękny kostium, w który przebrał się zaraz po śniadaniu. Sala zabaw, w magiczny sposób „zamieniła się” w tajemnicze miejsce pełne, papierowych duszków, dyń, pająków, pajęczyn, nietoperzy i balonów . Andrzejkowe wróżenie rozpoczęło się od przywitania przybyłych wróżek i rozwiązania zagadek.

Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły nas w świat magii. Andrzejkową atmosferę dopełniały także kolorowe stroje, w które byliśmy przebrani - nie zabrakło wśród nas księżniczek, wróżek, baletnic, czarodziejów, strażaków, supermanów i innych bajkowych postaci. Wspólnie z grającymi główne role kolegami i koleżankami wróżyliśmy oraz  czarowaliśmy, by poznać to, co czeka nas w przyszłości.

Uwieńczeniem wróżb andrzejkowych była wspólna dyskoteka na, którą przedszkolaki czekały od dłuższego czasu. Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może nawet więcej, radosnych przeżyć.

Milena Witkowska