Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

Wielkie sukcesy młodych ludzi

 

Rok szkolny 2022/2023 był pełen mniejszych i większych sukcesów dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Uczennica klasy 8 Gabriela Bombolewska, która ukończyła szkołę podstawową z bardzo wysokimi wynikami oraz wzorowym zachowaniem. Gabrysia otrzymała nagrody za wybitne osiągnięcia edukacyjne oraz  tytuł finalisty w Konkursie Polonistycznym i tytuł finalisty w Konkursie Języka Niemieckiego zorganizowanym przez Lubelskie Kuratorium Oświaty.

Młoda uczennica swój talent udowodniła wygrywając konkursy historyczne i polonistyczne: Zajęła I miejsce w  III Powiatowym Dyktandzie im. Profesora Walerego Pisarka, I miejsce w  Powiatowym Konkursie „Wiersz o tematyce patriotycznej”, I miejsce w Międzyszkolnym konkursie „Moja Mała Ojczyzna”. Jan i Kazimierz Bogdanowicz. Powstanie Styczniowe w Królestwie Polskim i regionie, II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Zostań mistrzem słówek” – język angielski.

Gabrysia miała okazję do zaprezentowania swoich zdolności literackich w wojewódzkim konkursie „Echa Konstytucji 3 Maja w moim regionie. Refleksje nad dziełem Komisji Edukacji Narodowej w okresie przedkonstutucyjnym.”, -  uzyskała tytuł laureata. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie edukacyjnym. Podziękowania należą się również nauczycielom, którzy wspierali i przygotowywali Gabrysię do konkursów: Pani Sylwii Kot, Annie Tkaczyk, Ewelinie Kłembokowskiej, Magdalenie Proć.

 

Magdalena Proć