Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości 

Dnia 15 września najstarsze grupy w przedszkolu Motylki i Żabki wzięły udział w 30 Akcji Sprzątania świata. Jest to akcja znana na całym świecie a w Polsce odbywa się nieprzerwanie od 30 lat. W akcji jest zarejestrowanych blisko 40 mln. wolontariuszy, w tym nasze dwie grupy sześciolatków. „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Biorąc udział w takiej akcji uświadamiamy dzieciom niebezpieczeństwa grożące życiu ludzi spowodowanych zanieczyszczeniem i dewastacją najbliższego środowiska przyrodniczego. Kształtujemy poczucie odpowiedzialności za stan najbliższego otoczenia, tworzymy atmosferę zadowolenia z dobrze wykonanego zadania oraz zaszczepiamy w dzieciach rozumienie tej akcji dla życia na ziemi.

Grupy Motylki i Żabki po obejrzeniu filmiku edukacyjnego, wysłuchaniu Ekobajki „ Oceany pełne plastiku”  oraz rozmowie, uzbrojone w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci wyszły w teren. Grupy sprzątały teren wokół przedszkola i tereny wiejskie przy boisku sportowym. Sześciolatki z pełnym zaangażowaniem wykonały zadanie. Nie ominęły żadnego śmiecia na swojej drodze. Po powrocie wszystkie worki ze śmieciami zostały zwarzone. Grupy wspólnie zebrały 22 kg śmieci. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia na tle worków ze śmieciami a radość z dobrze wykonanej akcji zostanie na długo w pamięci. Liczymy, że takie akcje będą kontynuowane w kolejnych latach, gdy sześciolatki po wakacjach pójdą już do szkoły.

Po zarejestrowaniu akcji i zadniu raportu dostaliśmy certyfikaty uczestnictwa  w tej jubileuszowej akcji, podziękowania za udział i zaangażowanie. Od teraz tworzymy wspaniałą społeczność osób, którym bliska jest troska o naszą planetę.