Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

„Plener Malarski”

We wtorek, 12 września odbyło się wyjątkowe wydarzenie artystyczne, w którym udział wzięli uczniowie klasy III a i III b. Plener malarski nie tylko zaoferował uczestnikom niezapomniane doświadczenia, ale także nauczył ich cennych życiowych lekcji.

To niezwykłe wydarzenie zorganizowały Pani Marlena Błaziak i Pani Małgorzata Makuch. Miało ono na celu przybliżenie dzieciom funkcjonowania osób z niepełnosprawnością oraz promowanie twórczości artystycznej bez ograniczeń. Jednak to, co uczyniło to wydarzenie tak wyjątkowym, to możliwość malowania bez użycia rąk.

Chociaż malowanie bez użycia rąk może wydawać się trudnym zadaniem, uczestnicy pokazali niesamowitą determinację i kreatywność, tworząc niezwykłe dzieła sztuki.

Prace uczestników, były pełne wyobraźni i indywidualnego podejścia do sztuki. To była doskonała okazja, aby docenić talenty każdego uczestnika i celebrować ich twórczą wyjątkowość.

Na zakończenie wydarzenia odbyły się krótkie dyskusje, w których dzieci mogły wyrazić swoje wrażenia i przemyślenia związane z tym wyjątkowym plenerem malarskim. Wielu z nich podkreśliło, że doświadczenie malowania bez rąk dało im nową perspektywę i głębsze zrozumienie trudności, z jakimi mogą się spotykać inni.

Plener malarski okazał się inspirującym wydarzeniem, które nie tylko rozwijało kreatywność dzieci, ale także uczyło ich empatii, szacunku i akceptacji dla różnorodności. To dowód na to, że sztuka ma moc łączenia ludzi i uczenia nas cennych życiowych lekcji.