Naszą witrynę przegląda teraz 75 gości 

"Moje Odkrycia na Ścieżce Przyrodniczej Nadrybie" – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego LW Bogdanka

 

W ostatnich dniach nasza szkolna społeczność miała przyjemność uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu, które stanowiło połączenie pasji artystycznej i fascynacji przyrodą regionu. Konkurs plastyczny pod tytułem "Moje Odkrycia na Ścieżce Przyrodniczej Nadrybie", zorganizowany przez Lubelski Węgiel "Bogdanka", przyniósł nie tylko wspaniałe prace uczniów, ale także bogate doświadczenia związane z edukacją przyrodniczą.

Miło nam poinformować, że wśród zwycięzców są uczniowie nasze szkoły:  Amelia Roczon zajęła
III miejsca, a Wojciech Zabłotny został wyróżniony. W uroczystym wręczeniu nagród uczestniczył zastępca prezesa Zarządu kopalni Pan Artur Wasilewski. Wręczenie nagród było jednym
z najważniejszych momentów wydarzenia. Na twarzach uczestników malowały się radość, ekscytacja i duma.

Dodatkowym punktem programu było uczestnictwo uczniów w warsztatach z rysunku, prowadzonych przez ilustratora dzikiej przyrody Pana Marka Kołodziejczyka z Fundacji dla Przyrody. Uczniowie mieli okazję rozwijać swoje umiejętności artystyczne pod okiem doświadczonego mentora, co z pewnością zostawiło trwały ślad w ich twórczym rozwoju.

Następnie uczestnicy wydarzenia wyruszyli w fascynującą podróż do strefy C kopalni Bogdanka. Tam mieli okazję zgłębić historię kopalni, zapoznać się z trudną pracą górników poprzez krótki film dokumentalny, a także zobaczyć makietę z polami wydobycia węgla należącymi do kopalni. Całość uzupełniła prezentacja dotycząca losów św. Barbary, patronki górników.

To niezapomniane wydarzenie nie tylko wzbogaciło naszą wiedzę o historii kopalni, lecz także stanowiło inspirację do dalszego odkrywania piękna natury i tajemnic przyrody. Serdecznie dziękujemy Lubelskiemu Węglowi "Bogdanka" za zorganizowanie tego niezwykłego konkursu, który otworzył przed uczniami nowe horyzonty artystyczne i przyrodnicze.

 

Małgorzata Makuch