Naszą witrynę przegląda teraz 76 gości 

NAUKA NIEMIECKIEGO  TO  PRZYJEMNOŚĆ!

Dnia 7 lutego 2014r. do Szkoły Podstawowej w Ostrówku kolorowym samochodem przybyła pani Katarzyna Żurawska – lektorka Goethe Institut. Celem wizyty była realizacja projektu „Deutsch-Wagen-Tour”, który ma za zadanie promowanie języka niemieckiego, motywowanie uczniów do nauki tego języka oraz inspirowanie nauczycieli do stosowania innowacyjnych metod nauczania.
Po uroczystym  powitaniu cztery uczennice naszej szkoły nagrodzono za najciekawsze plakaty na temat: „Kraje niemieckojęzyczne” – Liechtenstein        ( wyk. Kamila Matysiak i Anna Mitrus kl.V) oraz „Znani Niemcy” – Angela Merkel ( wyk. Weronika Chwil i Edyta Kochańska kl. VI). Pozostałe plakaty uczniów klasy V i VI zaprezentowano w formie wystawy.
Zaproszeni uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Nadrybiu, klasy V Szkoły Podstawowej w Puchaczowie wraz z opiekunami i uczniowie klasy IV naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłych warsztatach, podczas których uczyli się języka niemieckiego poprzez gry dydaktyczne i zabawy ruchowe. Był śmiech, zabawa oraz … upominki.
Spotkanie minęło szybko w miłej i radosnej atmosferze. Mamy nadzieję na kolejne wizyty kolorowego volkswagena w naszej szkole.

 

Anna Tkaczyk