Naszą witrynę przegląda teraz 76 gości 

odkrywamy pasje, zainteresowania i młode talenty

Uczniowski Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej w Ostrówku realizując swoje cele wyszukuje i wspiera młode talenty. Prowadząc zajęcia 5 razy w tygodniu po 3 godz.  w których może uczestniczyć każdy uczeń naszej szkoły. Uczniowie zdolniejsi zaczynają uczęszczać systematycznie i w tym momencie są zawodnikami naszej sekcji badmintona.
Zdolnym zawodnikom  zapewniamy odpowiedni sprzęt do trenowania i mogą uczestniczyć w zawodach dla zaawansowanych. Zawodnicy zdobywający wysokie lokaty w zawodach rangi wojewódzkiej i krajowej mogą liczyć na wsparcie przy wniosku na stypendium sportowe. Oczywiście że słabsi zawodnicy także uczestniczą w zawodach ale niższej rangi.
W ferie zimowe dla wszystkich chętnych zorganizowaliśmy „Ferie na sportowo”, w pierwszym tygodniu zajęcia codziennie na hali sportowej oczywiście wiodącą dyscypliną był badminton. W drugim tygodniu zorganizowane zostały konsultację szerokiej Kadry Wojewódzkiej Młodzików w której uczestniczyło 7 zawodników. Poza zajęciami typowo dla badmintona wszyscy uczyli się jeździć na nartach zjazdowych i biegowych.
Obecnie nasze zmagania sportowe prowadzimy na arenie województwa uczestnicząc w Wojewódzkich Turniejach Klasyfikacyjnych w trzech kategoriach wiekowych (żaki, młodzik młodszy i młodzik )po których najlepszych 8 zawodników będzie mogło startować w Finale Grand Prix Lubelszczyzny. Szanse na start w finale mają : Kursa Kornelia, Żak Kaja, Jakubowska Katarzyna, Gil Martyna, Sadowska Klaudia, Stefański Michał, Kot Alicja, Chwil Weronika, Kochańska Edyta, Janiuk Bartłomiej i Wróbel Łukasz. Zostało do rozegrania kilka turniejów liczymy na awans naszych zawodników.
Szukając nowych młodych talentów uczestniczyliśmy w Międzynarodowym Indywidualnym Turnieju Badmintona w Zamościu w dniach 12-16.02.2014 r. w którym uczestniczyło 17 zawodników z naszego klubu. Najlepiej spisały się dziewczęta w kategorii żaki zajmując w klasyfikacji drużynowej w swojej kategorii 1 miejsce. Na taki sukces zapracowały: Kursa Kornelia, Żak Kaja, Jakubowska Katarzyna, Gil Martyna i Sadowska Klaudia.
W naszej szkole organizowane są  pozalekcyjne zajęcia sportowe z piłki siatkowej. Podczas zajęć uczniowie mogą rozwijać aktywność ruchową oraz swoje zainteresowania sportowe.
Kształtują umiejętności związane z grą w piłkę siatkową: postawę siatkarską, poruszanie się po boisku, odbicia sposobem górnym i dolny, zagrywkę sposobem górnym i dolnym.
Ponieważ piłka siatkowa jest grą zespołowa dzieci uczą się także współpracy w zespole  oraz  zasady ,,fair play''. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach gdyż wiedzą, że sport kształtuje u nich odpowiednią postawę oraz  dzięki uczestnictwu pożytecznie spędzają czas po lekcjach.