Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 
Protokół  z  XIV Międzyszkolnego Konkursu   Literackiego        z cyklu:  Nasi Poeci  pt. „Piękno ojczystych krajobrazów w poezji polskiej” - realizowanego w ramach zadania p.n. Edukacja Ekologiczna w Gminie Puchaczów  „Troszczymy się o środowisko i o własne zdrowie” w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku

25 kwietnia 2014 roku w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku odbyła się XIV edycja Międzyszkolnego Konkursu Literackiego z cyklu Nasi Poeci.

W konkursie uczestniczyło 31 uczniów z klas V i VI szkół podstawowych z terenu gminy Puchaczów i Milejów. Uczniowie rozwiązywali test składający się z zadań otwartych, sprawdzających umiejętności opisu z  wykorzystaniem środków artystycznych oraz dialogu na podstawie utworu literackiego, analizowali i interpretowali tekst poetycki, układali krzyżówkę, wykorzystując  pojęcia związane z poezją, wyjaśniali znaczenia przenośni, redagowali definicję słownikową słowa "poezja", rozpoznawali formę wypowiedzi w tekście poetyckim oraz rodzaj liryki. Najtrudniejszym zadaniem okazało się zredagowanie dialogu z wykorzystaniem sytuacji lirycznej w opisie stawów z " Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.

 

Laureaci konkursu

Lp.

Imię i nazwisko

Szkoła

pkt.

Miejsce

1.

Ola Małyska

Szkoła Podstawowa im .Jana i Kazimierza Bogdanowiczów

w Nadrybiu

 

 

56 pkt.

 

Pierwsze

2.

Aneta Wójcik

Szkoła Podstawowa  im. Adama Mickiewicza w Białce

 

55 pkt.

 

Pierwsze

3.

Joanna Kot

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie

52 pkt.

Drugie

4.

Weronika Dołęgowska

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Białce

51 pkt.

Drugie

5.

Sylwia Korzeniowska

Szkoła Podstawowa im.

Jana i Kazimierza Bogdanowiczów

w Nadrybiu

50 pkt.

Drugie

6.

Wiktoria Kisiel

Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu

48 pkt.

Trzecie