Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Wakacyjna wędrówka z bocianami

 

Policzyliśmy Bociany. Jak prawie co roku Pani Elżbieta Szwed organizuje rajd rowerowy po Gminie Puchaczów w celu liczenia bocianów. W tym roku wzięło w nim udział 11 uczniów, w tym 7 z nasze szkoły i 3 naszych absolwentów. Swoja przygodę rozpoczęliśmy od Ostrówka, następnie udaliśmy się do Szpicy i Zawadowa. Pierwszy nocleg spędziliśmy w szkole w Zawadowie. Po wieczornym ognisku oraz patrolu nocnym wszyscy udali się na odpoczynek. Drugi dzień natomiast poświeciliśmy na liczenie bocianów w Brzezinach, Albertowie, Bogdance i Nadrybiu. To była najdłuższa trasa jaka pokonaliśmy podczas całego rajdu. 36 stopniowy upał, który towarzyszył nam przez cały dzień dał się wszystkim we znaki, gdyz po przyjeździe do szkoły w Nadrybiu gdzie spedziliśmy dwie kolejne noce było widać zakurzone i zmęczone twarze uczestników. Trzeciego dnia mieliśmy trochę wytchnienia, gdyż większość dnia spędziliśmy nad jeziorem Piaseczno wygrzewając się na molo. Kolejny dzień był dniem powrotu do domu. W drodze powrotnej policzyliśmy bociany w Turowowi i Ciechankach po czym dobiliśmy do celu. Na zmęczonych ale zadowolonych uczniów czekali już rodzice. Dzieci przy pożegnaniu pytały się o rajd w przyszłym roku- oznacza to że bardzo im się podobała ta lekcja przyrody i przetrwania. W  trakcie 130 kilometrowej wyprawy rowerowej  naliczyliśmy w naszej gminie 92 młodych   bocianów. Liczba ta jest porównywalna do lat poprzednich.