Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 
,,CZAS NA DZIAŁANIE- JEMY  SMACZNE, ZDROWE ŚNIADANIE”
BICIE REKORDU GUINNESSA

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku od lat czynnie uczestniczy w programie ,,Śniadanie daje moc”. Jest to program adresowany    do uczniów klas 0-III. W ramach tego programu uczniowie, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i pracownicy szkoły  w Ostrówku przystąpili do ogólnopolskiej akcji próby bicia Rekordu Guinnessa w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania.

6 listopada 2015 roku punktualnie  o godzinie 10:00 na hasło START w obecności świadków pani Katarzyny Wójcik-Kęcik  Sekretarza Gminy Puchaczów  i pani  Beaty Wiechnik kapitana Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej oraz stewardów pana Tomasza Gila oficera policji z Wojewódzkiej Komendy Policji w Lublinie i pani dietetyka Małgorzaty Łukasik  z Poradni Naturhause  w Łęcznej uczniowie zasiedli do bardzo nietypowej lekcji, była to lekcja zdrowego odżywiania. Tego dnia, zamiast tradycyjnych zeszytów i piórników, na ławkach  pojawiły się smaczne produkty śniadaniowe. Zgodnie z 12 zasadami zdrowego odżywiania były to: sery, jogurty, warzywa, pełnoziarniste pieczywo, owoce wędlina. Uczestnicy próby wraz z opiekunami  mieli do przygotowania smaczny, pożywny twarożek, który zamienili  w myszki, buźki, ludziki , zajączki oraz owocowe szaszłyki i pełnoziarniste kanapki z serem i wędliną. Dla uczniów Szkoły Podstawowej    w Ostrówku była to wspaniała lekcja zdrowego śniadania.

Organizacja w szkole bicia światowego Rekordu Guinnessa w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania to nauka przez zabawę – najskuteczniejszy sposób, by kształtować w uczniach prawidłowe nawyki żywieniowe . Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia – na pewno zapamiętają to wszyscy uczestnicy śniadaniowego wyzwania. Nic dziwnego! Taka nauka to ekscytujące przeżycie. Kto z nas nie marzył w dzieciństwie,  by pobić Rekord Guinnessa? Czy szkoła w Ostrówku wraz z innymi polskimi szkołami zadziwi świat i ustanowi nowy rekord ? Na odpowiedź musimy poczekać ponad 3 miesiące. Koordynatorami działań były panie: Halina Cieślik, Marzanna Kraska, Oktawia Marcinek i Małgorzata Jędruszak.