Naszą witrynę przegląda teraz 84 gości 
27 października 2015 roku uczniowie klas I- III odwiedzili groby żołnierzy w Jasieńcu oraz groby nauczycieli i pracowników naszej szkoły pochowanych na cmentarzu w Łańcuchowie. Dzieci pomodliły się i zapaliły znicze .
W dniu 13 listopada 2015 roku uczniowie klasy IV w czasie pobytu w Jasieńcu wysłuchali relacji Pana Wacława Janiuka , mieszkańca tej miejscowości , o wydarzeniach , których był świadkiem w czasie kampanii wrześniowej 1939 roku . Opowiedział o  pochowanym w lesie żołnierzu oraz przybliżył historię  przyjaźni  kolonistów niemieckich i Polaków.
Jak co roku w przeddzień święta 1 listopada wspominaliśmy tych, którzy odeszli. Pod hasłem :„ Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych” uczniowie klasy VI przygotowali przedstawienie przybliżające historię uroczystości Wszystkich Świętych. Była to chwila zadumy, refleksji poświęcona osobom , które zmarły. Wspominaliśmy wtedy nie tylko najbliższych , ale i tych, na których grobach powinniśmy zapalić symboliczny znicz. Występom uczniów towarzyszyły piosenki polskich wykonawców.