Naszą witrynę przegląda teraz 86 gości 

Dzień Babci i Dziadka to dni, które znają wszystkie wnuczęta. W Szkole Filialnej w Zawadowie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

5 lutego 2016r. uroczystość była tym bardziej podniosła, gdyż uświetniła ja obecność znamienitych gości: Pana Wójta Gminy Puchaczów- Adama Grzesiuka, radnego Rady Gminy - pana Mariana Guzowskiego, sołtysa wsi Zawadów-pana Krzysztofa Dudy, byłej Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrówku-Pani Wandy Kot, obecnych Dyrektorów Szkoły Podstawowej w Ostrówku: Pani Małgorzaty Marcinek i Pan Jarosława Burkieta, Prezesa Stowarzyszenia ,,Nasza Świetlica-Pomocna dłoń"- pana Andrzeja Mitury, przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich-pani Agnieszki Brzozowiec, Przewodniczącej Rady Rodziców w Szkole Podstawowej w Ostrówku-Pani Agnieszki Lechowskiej, prezesa OSP w Zawadowie - pana Andrzeja Brzozowca oraz pracownika świetlicy środowiskowej w Zawadowie - pani Katarzyny Pełczyńskiej. Ale najważniejszymi i najbardziej oczekiwanymi przez dzieci byli tego dnia ich dziadkowie.

Na wstępie pani Ewa Kołomyjska przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. W pierwszej części uroczystości dzieci z klasy 2-3 zaprezentowały przedstawienie pt ,,Dzień Babci i Dziadka z Jasiem i Małgosią". Następnie dzieci z klasy 0-1 i przedszkolaki złożyły swoim dziadkom życzenia oraz zaprezentowały przygotowaną przez siebie piosenkę. Na zakończenie każda wnuczka i każdy wnuczek pobiegł do swoich ukochanych dziadków podarunkiem i gorącymi całusami.

Druga część uroczystości przebiegała w scenerii bajkowej, ponieważ była ona nie tylko niespodzianką dla dziadków, ale także podsumowaniem projektu edukacyjnego pt ,,Poznajemy świat książki" realizowanego w klasach 0-1.Dziadkowie mieli za zadanie rozpoznać na podstawie głosu, swojego wnuka, który opowiadał ułożoną przez siebie bajkę. Następnie pani Ewa zaprosiła wszystkich dziadków do krainy bajek i baśni na ,,Korowód bajkowych postaci". Dzieci wcieliły się w postacie: Śnieżki, Czerwonego Kapturka, Batmana, Wróżki, Czarownicy, Myszki Miki, rycerza, Pszczółki Mai i Króla Kraka. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości nadszedł czas na beztroską zabawę . Do tańca zagrzewał wszystkich didżej. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom, dziadkom, jak i rodzicom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na koniec nastąpił długo oczekiwany przez dzieci moment - wizyta św. Mikołaja z workiem pełnym prezentów. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!