Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości 

W Szkole Filialnej w Zawadowie realizowany był projekt edukacyjny opracowany przez nauczyciela pt ,,Poznajemy świat książki". Dzieci z klasy 0-I szukały odpowiedzi na pytania: Dlaczego ludzie czytają książki? Co by było, gdyby na świecie nie było książek?

W ramach projektu dzieci odwiedziły bibliotekę w Szkole Podstawowej w Ostrówku. Podczas wizyty w bibliotece: brały udział w lekcji pt,, Historia książki i piśmiennictwa", oglądały prezentację na temat etapów produkcji papieru oraz poznawały różne rodzaje książek .

W szkole dzieci  słuchały wierszy J. Brzechwy i J. Tuwima czytanych co tydzień przez wybranego  rodzica, wykonywały  prace plastyczne do tych utworów oraz oglądały prezentację na temat życia i twórczości autorów wierszy. Uczyły się również słów piosenki: pt,, Kolorowa książka", oglądały  ekranizacje znanych baśni i  przygotowaną przeze nauczyciela prezentację na temat bajek i baśni, układały własne bajki, wykonywały kukiełki z surowców wtórnych, które wykorzystywały podczas zabawy w teatr.

Podczas wycieczki do Lublina- uczestniczyły  w spektaklu teatralnym pt ,,Przygody zaczarowanego kaczora" w Teatrze im.H. Ch. Andersena.

Książka była dla nich również  źródłem pomysłów podczas zabaw tematycznych.

Podsumowaniem  projektu była prezentacja ułożonych przez dzieci bajek podczas Dnia Babci i Dziadka w ramach konkursu pt ,,Babciu, dziadku zgadnij kto opowiada bajkę?, wystawa prac dzieci na szkolnym korytarzu oraz  barwny,, Korowód bajkowych postaci" zaprezentowany zgromadzonym gościom podczas szkolnej choinki.