Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości 

„Dziwactwa Mistrza Bulbulusa”

Dnia 20 kwietnia 2016 roku uczniowie edukacji wczesnoszkolnej     z Ostrówka oraz z klasą II i III z Zawadowa wraz z opiekunami  wyjechali do Lublina do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego  na spektakl  „Opera baniek mydlanych”.

To jedno z najweselszych i niezwykłych spektakli dla dzieci, gdzie głównymi bohaterami  są  olbrzymie mydlane bańki.

W dziwnym czarodziejskim kraju „Bańkolandzie” wszystko biegło swoja kolejką. Profesor Bulbulas wykładowca czarodziejskiej Bul-Bul szkoły w oczekiwaniu na swoje 120 urodziny zafascynował się czytaniem czarodziejskich ksiąg.  Lecz któż mógł przypuszczać,

że księga, którą otworzy przemieni go w złośliwego trolla, a mieszkańców kraju wciągnie w wir dziwnych, niewiarygodnych przygód. Bardzo ważne zadanie otrzymują uczniowie Bul-Bul szkoły Mydloczka i Baniek, którzy muszą wyplątać się z tej mydlano-wesołej i bajeczno- bańkowej historii.

Niesamowite mydlane bańki robiły niezapomniane wrażenie na wszystkich. Możliwość realnego dotykania magicznych bąbelków spowodowało, iż całe show było niesamowitym przeżyciem dla dzieci. Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni genialnością, a zarazem prostotą przedstawienia. Już dawno nie doświadczaliśmy czegoś tak niezwykłego. I nie tylko za sprawą czarodziejskiego pokazu baniek mydlanych. Działo się o wiele więcej. Gra kolorów, świateł, dźwięków, śpiewów sprawiła, że wszyscy daliśmy się wciągnąć w tę historię. Ważne dydaktyczne treści ( historia powstania mydła oraz znaczenie higieny) ubrane w dzieje zupełnie niezwykłe, raz po raz przerywane salwą dziecięcego śmiechu, wymagające od widzów pełnej interakcji, to typ spotkania z teatrem, o którym nieczęsto się słyszy i którego nieczęsto się doświadcza. A to wszystko w doskonałych proporcjach, idealnie wyważone tak, aby zapewnić niezapomniane wrażenia, by wprowadzić małych widzów w inny zaczarowany świat, by zagwarantować inne ze sztuką spotkanie. Bajecznie!