Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

WYCIECZKA DO WARSZAWY-

CZYLI PODSUMOWANIE PROJEKTU,, SKARBONKA’’

 

06 października uczniowie klasy III a, c i d oraz część uczniów z klasy IV i II wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Nasza przygoda zaczęła się o godzinie 6:00 rano, wyruszyliśmy odkryć miejsca w stolicy jeszcze nam nieznane. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Uczniowie mogli poczuć się jak kibice, oraz jak piłkarze drużyny narodowej. W pierwszej kolejności zasiedlisz na trybunach gdzie pani przewodnik opowiedziała nam o wielu ciekawych faktach dotyczących stadionu narodowego. Następnie pokonaliśmy trasę piłkarza, powędrowaliśmy przez zakamarki stadionu, po których przechodzą piłkarze naszej drużyny, aż dotarliśmy do szatni reprezentantów. W oczach dzieci było widać ogromną radość z możliwości zobaczenia koszulek piłkarzy oraz odpoczęcia na miejscu wybranego idola. Po wszystkich atrakcjach na stadionie udaliśmy się w dalszą podróż, której kolejnym punktem była wizyta w TVP . Ogromny gmach telewizji zarówno na zewnątrz jak i środku zrobił na nas ogromne wrażenie. Mogliśmy odkryć tajemnice dotąd nam nieznane zwiedzając kolejne studia nagrań programów, oraz zobaczyć bezpośrednie nagranie bajki dla dzieci. Pani przewodnik bardzo szczegółowo wyjaśniła nam, na czym polega praca w telewizji, ile osób potrzebnych jest do nagrania programu i jak ogromna rolę pełni każda z nich oraz każdy elementy i szczegół, który widzieliśmy. Mogliśmy także porównać powstawanie programu dzisiaj i dawniej. Po wizycie w TVP większość z nas doszła do wniosku, że telewizja to magia. Po tych atrakcjach przyszedł czas na pyszny obiad. Gdy zaspokojony został nasz głód udaliśmy się do Centrum Kopernika. Tutaj uczniowie mogli dowoli rozkoszować się wszystkimi dostępnymi urządzeniami. Co chwilę dało się słyszeć śmiech, radość a niejednokrotnie ogromne zdziwienie. Wiele tajemnic świata fizyki do tej pory nieznanych dzieciom zostały przed nimi odkryte. To była wycieczka pełna wrażeń i mimo tego, że podróż dla niektórych okazała się długa to i tak wszyscy wróciliśmy w świetnych nastrojach.

Na wyjazd, w którym miały okazję wziąć dzieci wychowawca pozyskał fundusze od licznych sponsorów, którzy bardzo chętnie nas wspierali. Zorganizowana została także loteria fantowa, z której pozyskane środki zostały wykorzystane na wycieczkę.  Dzięki życzliwym ludziom, organizacjom oraz loterii fantowej każdy uczeń otrzymał kieszonkowe, które mógł przeznaczyć na zakup pamiątek. Wycieczka była podsumowaniem zajęć prowadzonych metoda projektu ,, Skarbonka’’ , dzięki którym uczniowie dowiedzieli się wielu potrzebnych rzeczy na temat oszczędzania, wartości pieniądza, oraz szacunku do pracy.

Każdy uczeń, zatem dzięki wycieczce oraz zajęciom dotyczącym oszczędzania dowiedział się nowych ważnych rzeczy oraz zobaczył miejsca dotąd przez niego nie odkryte.