Naszą witrynę przegląda teraz 76 gości 

Obchody 11 listopada w naszym przedszkolu

 

,,Ojczyzna moja – to ta ziemia droga,

gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał Boga,

gdzie ojciec, bracia i gdzie matka miła

w polskiej mnie mowie pacierza uczyła.”

 

Data 11 Listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dla przedszkolaka te pojęcia są abstrakcyjne, a dla Polaka bardzo ważne. Więc jakże przybliżyć dziecku słowo patriotyzm lub przywiązanie do swej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, do obyczajów i kultury narodowej? Pokazujemy troskę o dobro kraju, dążymy do pomnażania tego, co osiągnęły poprzednie pokolenia, służymy swej Ojczyźnie. A co w przedszkolu? Poznajemy symbole narodowe, uczymy się hymnu, poznajemy bliższe i dalsze środowisko, spotykamy się z legendami – ocieramy się o historię… jesteśmy Polakami.

W dniu 10 listopada w naszym Przedszkolu grupa 6- latków przygotowała uroczystą akademię  z okazji Święta Naszej Ojczyzny –11 listopada Dnia Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem pani dyrektor, a potem nastąpił krótki program artystyczny w wykonaniu 6- latków z naszego przedszkola. Ten dzień utkwi nam w pamięci na kolejny rok, a  przeżyliśmy go dumnie i z uśmiechem na twarzy. Każda grupa wykonała na tę uroczystość kotyliony i flagi. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane w odświętnych strojach.