Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

Dzień Ziemi

W dniu 24 kwietnia w Przedszkolu w Ciechankach odbyła się uroczystość „Dnia Ziemi” po hasłem „Ziemia to nasz wspólny dom”.

Przedszkolaki z grupy 6 – latków i 4 – latków, pod kierunkiem pani Ani Tkaczyk i pani Joanny Kanaszewskiej – Cybuli, przygotowały montaż słowno – muzyczny, podczas którego zapoznały swoich kolegów, jak należy dbać o przyrodę.

Wszystkie dzieci poznały Kodeks Małego Ekologa i przyrzekły, że będą dbać o to, aby otoczenie było czyste, pełne zieleni i kwiatów, za co otrzymały odznakę „Małego Ekologa”, czyli przyjaciela przyrody.

Grupy przedszkolne wraz z wychowawcami przygotowały bardzo pomysłowe drzewa z ekologicznych materiałów. Wszystkie prace przedszkolaków zostały nagrodzone upominkami pozyskanymi  podczas realizacji projektu „Edukacja ekologiczna w Gminie Puchaczów – Mały Ekolog”.

Kolejnym elementem spotkania był pokaz mody ekologicznej. Rodzice wykazali się kreatywnością przy przygotowaniu strojów dla swoich pociech. Ukoronowaniem  ich ciężkiej pracy  oraz wspaniałej prezentacji strojów przez dzieci były nagrody pozyskane podczas realizacji w.w. projektu.

Nasze spotkanie miało na celu kształtowanie postaw ekologicznych  wśród dzieci i propagowanie ich w najbliższym środowisku.