Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

Rajd rowerowy do miejsc pamięci.

12 maja uczniowie klasy 6 wyruszyli na rajd rowerowy, aby odwiedzić miejsca pamięci usytuowane w naszej okolicy oraz sprawdzić stan czystości pobliskich lasów. Korzystaliśmy z bardzo dobrze oznakowanych szlaków rowerowych powiatowych i krajowych. Trasa rajdu biegła przez miejscowości Ostrówek – Ciechanki – Klarów – Maryniów – Ostrówek.

W Ciechankach zatrzymaliśmy się przy mogile żołnierzy rosyjskich i austriackich z 1915 r. Julka Budka przypomniała wszystkim okoliczności i przebieg I wojny światowej.

Drugim miejscem pamięci, do którego pojechaliśmy była mogiła powstańców styczniowych w Klarowie. Klaudia Jóźwiak powiedziała o powodach wybuchu powstania styczniowego w 1863 r.

Trasa naszego rajdu biegła drogami publicznymi, polnymi i leśnymi. Jadąc obserwowaliśmy stan czystości lasów. W porównaniu do roku ubiegłego czystość lasów nie pogorszyła się – zauważyliśmy śmieci z lat ubiegłych, nie było na szczęście nowych wysypisk. Wyjątkiem jest odcinek lasu wzdłuż leśnej drogi do Kolonii Ciechanek. Odkryliśmy nowe wysypiska butelek plastikowych i innych odpadów np. pampersów. Przypuszczamy, że to mieszkańcy tej miejscowości korzystając z leśnego „skrótu” śmiecą w lesie. Zaśmiecony jest też pas leśny wzdłuż dawnego składu buraczanego w Ciechankach.

Uczniowie szkoły w Ostrówku apelują: Mieszkańcy i goście zabierzcie swoje śmieci ze sobą. Dbajmy o środowisko naturalne dla siebie i kolejnych pokoleń.