Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

,,Ze sportem i zdrowiem za pan brat”

 

Pod tym hasłem w dniu 30 czerwca 2017 roku na Boisku Wielofunkcyjnym ,,Orlik” przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Ostrówku odbył się V Turniej Gier i Zabaw Sportowych pod patronatem Wójta Gminy Puchaczów. Celem turnieju było zachęcanie dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu, stosowanie zasady ,,fair –play” we współzawodnictwie, integracja środowiska uczniów i nauczycieli oraz aktywne uczestnictwo dzieci w międzyszkolnych imprezach sportowych. Patronat nad imprezą i puchar ufundował Wójt Gminy Puchaczów. W sportowej rywalizacji udział wzięły drużyny 10 osobowe ze Szkół Gminy Puchaczów. Rozegrano 10 konkurencji sprawnościowych oraz 5 konkurencji umysłowych promujących zdrowy styl życia.

W wyniku rywalizacji I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ostrówku i Puchar Wójta Gminy Puchaczów, II miejsce Szkoła Podstawowa w Nadrybiu, III miejsce Szkoła Podstawowa w Puchaczowie i Szkoła Filialna w Albertowie.

Dzięki współpracy z Urzędem Gminy oraz sponsorami:

- Radą Sołecką w Szpicy

- Ochotniczą Strażą Pożarną w Szpicy

- Kołem Gospodyń Wiejskich w Ostrówku

- Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Puchaczów Panem Karolem Zabłotnym

- Radną wsi Ostrówek Panią Mieczysławą Skoczylas

- Państwem Moniką i Andrzejem Myśliwiec

- Radą Rodziców Szkoły Podstawowej w Ostrówku

- Panem Andrzejem Wójcikiem

- Panem Dariuszem Kuczmowskim

- Stowarzyszeniem Kobiet Gminy Puchaczów

- Ochotniczą Strażą Pożarną w Ciechankach

- Panem Grzegorzem Olendrem

pozyskaliśmy fundusze z przeznaczeniem na dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe dla zawodników jak szkół biorących udział w zmaganiach sportowych. Składamy im serdeczne podziękowania bez nich impreza nie miałaby takiej oprawy.

Zwycięzcami tego dnia byli tak naprawdę wszyscy uczestnicy, którzy stawili czoło tym wcale niełatwym konkurencjom. Podziękowania należą się również paniom wychowawczyniom, bez których pracy i zaangażowania sukces nie miałby takiego smaku. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tych sportowych zmagań. Uczniowie spędzili w naszej szkole przyjemnie i „na sportowo” wolny czas.

Zapraszamy na przyszły rok.

Organizatorzy: Agata Wójcik, Marzanna Kraska, Halina Cieślik