Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 

Wycieczka dydaktyczno – turystyczna Roztocze – Zamość

31 maja 2017 r. odbyła się wycieczka dydaktyczno-turystyczna dla uczniów klas I-III na Roztocze oraz do Zamościa. Na wycieczkę wyjechało 43 uczniów i 4 wychowawców klas:  Teresa Budzyńska, Marzanna Wróbel-Kraska, Romana Dudek i Ewa Kołomyjska.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Zwierzyńca. Duże wrażenie na uczniach zrobił Kościółek na wodzie i jego historyczne znaczenie. Następny etap wędrówki to Stawy Echo i Roztoczański Park Narodowy, w którym znajduje się hodowla konika polskiego. Wiele emocji wywołały zwierzęta przebiegające wśród drzew. Następną atrakcją była piesza wycieczka nad Tanwą i wsłuchiwanie się w głośny szum wody. Dzieci pokonały drogę położoną między ciekawymi rzeźbami terenu oraz rzadko spotykanymi gatunkami drzew i bujną roślinnością Roztocza.

Następnym punktem naszej wycieczki było miasto Zamość, które przywitało uczniów wystrzałem z armat.

Dzieci w pierwszej kolejności zjadły pyszny obiad, później Pani przewodnik zaprosiła uczniów na Stare Miasto, gdzie pokazała wspaniały budynek zamojskiego ratusza, Rynek Solny, Rynek Wodny i opowiedziała i pięknych kamienicach. Po zrobieniu zdjęć na schodach ratusza „ dzieci udały się na zakup pamiątek.

Po zakupach uczniowie pojechali do zoo, gdzie zobaczyły zwierzęta z różnych stron świata. Wieczorem dzieci zmęczone, ale bardzo szczęśliwe wróciły do Ostrówka.

 

 

Romana Dudek i Teresa Budzyńska