Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

 

W II semestrze r.szk.2016/17 w Szkole Filialnej w Zawadowie w klasie II-III realizowany był projekt edukacyjny opracowany przez nauczyciela pt. ,,Jestem zdrowy i bezpieczny ". Celem projektu było uświadomienie uczniom znaczenia troski o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Projekt składał się z 4 bloków tematycznych:

  • Poruszamy się bezpiecznie na drodze.
  • Bawimy się bezpiecznie w domu i w szkole.
  • W zdrowym ciele- zdrowy duch.
  • Jesteśmy zaradni i rozsądni.

W ramach pierwszego bloku dzieci  rozwiązywały zagadki o ruchu drogowym, uczyły się piosenek związanych z tematem, oglądały filmy dotyczące bezpieczeństwa na drodze w ramach programu pt ,,Bezpieczny Puchatek", wykonały plakat dotyczący bezpieczeństwa na drodze, który następnie przekazały na ręce pani sekretarz gminy podczas wycieczki do Urzędu Gminy, uczyły się bezpiecznej jazdy na rowerze w czasie wycieczki do Jasieńca.

W ramach drugiego bloku dzieci: wysłuchały pogadanek na temat niebezpieczeństw związanych z obsługą sprzętów gospodarstwa domowego, uczestniczyły w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez KRUS pt. ,,Bezpiecznie na wsi to podstawa  - środki chemiczne to nie zabawa", współtworzyły gazetki tematyczne.

W ramach trzeciego bloku dzieci uczestniczyły w spotkaniu z pielęgniarką szkolną, oglądały filmy na temat higieny jamy ustnej, prowadziły obserwację wzrostu roślin w swoich ,,parapetowych ogródkach" , brały udział w programie pt. ,,Śniadanie daje moc",  przygotowały wiosenne kanapki, brały udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. ,,W zdrowym ciele- zdrowy duch", uczestniczyły w teatrzyku profilaktycznym.

W ramach czwartego bloku  dzieci brały udział w gminnych obchodach Dnia Strażaka, brały udział w spotkaniu ze strażakiem oraz w wycieczce do siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej, uczyły się wierszy i piosenek tematycznych oraz brały udział w programie ,,Nie pal przy mnie proszę". Dla rodziców została przeprowadzona pogadanka n/t bezpiecznego korzystania z Internetu przez ich dzieci.

Podsumowaniem  projektu była prezentacja prac plastycznych wykonanych przez dzieci.