Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 

Podsumowanie programu czytelniczego "Książka - mój przyjaciel"

W ciągu całego roku szkolnego w naszym przedszkolu realizowaliśmy zadania zawarte w programie czytelniczym „Książka – mój przyjaciel”. Dniem Głośnego Czytania zapoczątkowaliśmy cykl spotkań, podczas których zapraszani goście czytali dzieciom swoje ulubione książki z dzieciństwa. Gościliśmy m.in. panią dyrektor Małgorzatę Marcinek, panią Danutę Jaszuk oraz panią Monikę Ciężkowską. Do akcji włączyli się również nauczyciele z panią wicedyrektor Agatą Wójcik na czele. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały książek czytanych przez absolwentów Szkoły Filialnej w Ciechankach: Roksanę Hiller i Dominiki Caban.

W salach przedszkolnych,a także na korytarzu  powstały kąciki książki. Panie z Filii Biblioteki Publicznej w Ciechankach raz w tygodniu odwiedzały dzieci, umożliwiając im wypożyczanie pozycji z literatury dziecięcej w ramach akcji „Kosz pełen książek”. Zorganizowały dla dzieci kilka wspaniałych zajęć w bibliotece, m. in. z okazji Tygodnia Bibliotek oraz Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.

Rozbudzaliśmy zainteresowania czytelnicze  przedszkolaków zachęcając ich do udziału w konkursach „Podróż do świata bajek” oraz „Wierszyki łamiące języki”.

Dzieci miały  możliwość skonfrontowania wysłuchanych bajek z przedstawieniem teatralnym. W Teatrze Muzycznym obejrzały spektakl „Kopciuszek”, a w przedszkolu zachwyciło ich przedstawienie „Królewna Śnieżka” w wykonaniu rodziców.

Zadania związane z wprowadzaniem dzieci w świat literatury oraz rozbudzania ich zainteresowań książką z pewnością będą kontynuowane w przyszłości, aby nasze przedszkolaki były twórcze, otwarte i wrażliwe na piękno literatury.