Naszą witrynę przegląda teraz 88 gości 

EDUKACYJNE WARSZTATY PRZYRODNICZE

„MALI ODKRYWCY ZWIERZĄT”

Trzeciego października miało miejsce bardzo wyczekiwane przez dzieci spotkanie: nasze przedszkole odwiedziła wraz ze swoją właścicielką- panią Martą, papuga Fago.

Na początku dzieci wysłuchały pani Marty- opowiedziała przedszkolakom o papugach, ich rodzajach, upodobaniach, zwyczajach żywieniowych oraz wyglądzie. Dowiedzieliśmy się, że Fago to trzyletnia papuga amazonka niebieskoczelna. Na wolności papugi tej rasy mieszkają w Brazylii. Dzieci były bardzo zainteresowanie, zadawały wiele pytań i dowiedziały się nowych rzeczy. Najbardziej zaskakującą informacją było to, że papugi takiej rasy jak Fago mimo dobrze zbudowanych skrzydeł praktycznie nie latają! Kolejną rzeczą o której nie wszyscy wiedzieli jest długowieczność papug, najdłużej żyjąca papuga ma już 139 lat! Później  Fago zaprezentował swoje umiejętności- dawał buziaki właścicielce, a także mówił „dzień dobry”. Następnie pani Marta pozwoliła każdemu pogłaskać papugę. Spotkanie zakończyło się wykonaniem fotografii każdego przedszkolaka w towarzystwie papugi.

Wizyta Fago sprawiła dzieciom wiele radości, każdy miał na twarzy szeroki uśmiech. Mamy nadzieję, że Pani Marta odwiedzi jeszcze nasze przedszkole, być może ze swoim innym podopiecznym? Czekamy na to spotkanie z niecierpliwością!