Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 

Lekcja o bezpieczeństwie

 

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. W ramach  edukacji w tym kierunku  24 października 2017 roku  uczniowie klas I-VII uczestniczyli w spotkaniu  z dzielnicowym Gminy Puchaczów oraz z panią policjantką z Komedy Powiatowej Policji w Łęcznej. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo, bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły  w ujęciu najnowszych przepisów oraz zagrożenia, z którymi mogą spotkać się uczniowie. Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówili sposoby unikania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło ich, jak zostać Policjantem oraz czy jest to trudny zawód.

Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszych Gości  podstawowych akcesoriów Policjanta. Uczniowie mogli dokładnie obejrzeć, a nawet przymierzyć kajdanki oraz czapkę i kamizelkę. Na zakończenie spotkania wręczyli laurkę w podziękowaniu za piękną lekcje o bezpieczeństwie. Dzięki takim spotkaniom Policjant będzie kojarzył się uczniom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.