Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

Dzień Górnika- Barbórka

Pierwszego grudnia nasze przedszkole odwiedził Pan Paweł Witkowski, który na co dzień pracuje jako górnik w Kopalni Węgla Bogdanka. Dzieci przygotowały dla niego krótki montaż słowno- muzyczny podczas którego wyraziły wdzięczność za ciężką pracę jaką wykonują górnicy oraz złożyły najserdeczniejsze życzenia z okazji górniczego święta- Barbórki.

Pan Paweł opowiedział dzieciom o pracy w górnictwie, pokazał im kilka rzeczy niezbędnych podczas pracy pod ziemią między innymi kilof, kask górniczy i lampę. Ponad to dzieci dowiedziały się, że zarówno kolory kasków jaki i piór przy górniczych czapkach mają znaczenie. Pan Paweł przybliżył dzieciom specyfikę pracy górników oraz cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od Pana Pawła słodki upominek.

Następnie, już po pożegnaniu naszego gościa przedszkolaki obejrzały bajkę o „Bolku i Lolku” i ich przygodach podczas zwiedzania kopalni. Ten pełen atrakcji dzień zakończyliśmy wykonywaniem czapek górniczych.

Panu Pawłowi jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego z okazji jego święta i dziękujemy za wspólnie spędzony czas! Uśmiech