Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

W ostatnim tygodniu przed feriami naszych uczniów czekał wyjątkowy dzień- zabawa karnawałowa połączona z Dniem Samorządności. W czwartek 25 stycznia od samego rana wszystkim dopisywał wyśmienity humor spowodowany nie tylko tym, że tego dnia nie było zajęć lekcyjnych, ale przede wszystkim dlatego, że wszyscy liczyli na wspaniałą zabawę i wiele atrakcji, które na nas czekały. Najpierw całej szkole zaprezentowała się nowa Rada pedagogiczna, którą stanowili uczniowie naszej szkoły przebrani za poszczególnych nauczycieli. Następnie Pani dyrektor Małgorzata Marcinek przekazała symboliczny klucz do szkoły na ręce nowej Pani dyrektor, w którą wcieliła się Natalia Biernacka.

Ponieważ rok szkolny 2017/2018 został ogłoszony przez MEN „Rokiem dla Niepodległej” w naszej szkole właśnie 25 stycznia rozpoczęliśmy działania mające na celu upamiętnienie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w tym także te ujęte w Programie innowacji pedagogicznej „Młodzi patrioci”, która jest realizowana w naszej szkole. Pierwszym zadaniem, które mieli do wykonania tego dnia uczniowie było przygotowanie w klasach z wychowawcami plakatów pt. „100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”, które następnie były prezentowane na forum szkoły. Trzeba przyznać, że nasi uczniowie włożyli wiele pracy i wysiłku w przygotowanie swoich prac, które z pewnością przez długi czas będą przepiękną dekoracją ścian naszej szkoły. Kolejną atrakcją był pokaz pasji i talentów prezentowanych przez chętnych uczniów, wśród których mogliśmy podziwiać śpiew, taniec, talent recytatorski oraz grę na instrumencie. Następnie reprezentanci klasy VI i VII przy wsparciu pozostałych klas siedzących na widowni wzięli udział w Quizie wiedzy historycznej 1 z 10 „Historia Polski a patriotyzm”. To był prawdziwy  sprawdzian wiedzy dla nas wszystkich. Po wręczeniu nagród i drobnych upominków uczniowie ruszyli do przepięknie udekorowanej sali gimnastycznej, w której rozpoczęła się zabawa taneczna. W tracie trwania zabawy dzieci miały możliwość wziąć udział w loterii fantowej, z której zebrane fundusze zostaną przeznaczone na cel charytatywny.

Ten dzień z pewnością zostanie na długo w naszej pamięci i z niecierpliwością będziemy oczekiwali równie wspaniałej zabawy karnawałowej w przyszłym roku szkolnymUśmiech