Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 

RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM

W dobie telefonów i telewizorów warto pamiętać, jak ważne jest czytanie książek, szczególnie dzieciom. Akcja czytania w naszym przedszkolu, polega na zapraszaniu raz w tygodniu jednego z rodziców, który czyta dzieciom przygotowaną przez siebie bajkę.

Dorośli nie zawiedli i chociaż jeden rodzic (a zdarzały się przypadki, że i dwoje) każdego z dzieci, pojawił się by przeczytać bajkę. Maluchy podczas trwania akcji usłyszały wiele wspaniałych opowieści, zarówno tych które już znały, jak i tych całkiem nowych. Rodzice czytali dzieciom między innymi: Kubusia Puchatka, Złotowłosą, Pięć ziaren grochu, Bajkę o pluszowym misiu, żółwiu w różowych spodniach czy Noddym. Dzieci wszystkich czytanych opowieści słuchały z zaciekawieniem i uwagą, a część rodziców przygotowywała nawet mini quizy dotyczące odczytywanego tekstu.

Warto pamiętać o tym, że czytanie dzieciom ma duży wpływ na ich rozwój, codzienne głośne czytanie wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka, oraz wieź z rodzicem. Ponad to wzbogaca słownictwo, dzięki czemu dziecko nabywa łatwość wypowiadania się, prowadzenia logicznych i ciekawych rozmów co bardzo pomoże mu w życiu społecznym.

Akcja w naszym przedszkolu dobiegła końca, jednak nadal zachęcamy do codziennego głośnego czytania dzieciom i przypominamy wszystkim Rodzicom jak duże korzyści może ono przynieść.

Rodzicom zaangażowanym w akcje bardzo serdecznie dziękujemy!