Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Dzień Ziemi

Corocznie, w kwietniu w naszym przedszkolu organizowane są „Dni Ziemi”. W tym roku uroczystość przygotowały panie wspólnie z dziećmi z grupy ,,Sówek”. Wszystkie dzieci przyszły tego dnia ubrane na zielono. O godzinie 9.00 spotkaliśmy się w sali zabaw. Pani wicedyrektor Agata Wójcik uroczyście otworzyła obchody „Dni Ziemi” 2018. Dzieci z grupy ,,Sówek” zaprezentowały przedstawienie pt. „Leśne duszki”. Duszki przypomniały dzieciom, o czym należy pamiętać, idąc na wyprawę do lasu. Długo oczekiwanym punktem programu był pokaz ,, Ekologicznego nakrycia głowy” wykonanego z surowców wtórnych w ramach konkursu rodzinnego. Trzeba przyznać, że niektóre stroje wzbudziły nasz podziw. Pomysłowość rodziców i dzieci została nagrodzona ogromnymi brawami.

Kolejnym punktem obchodów "Dnia Ziemi" było rozstrzygnięcie konkursu grupowego ,,Cudaki z warzyw i owoców”. Wszystkie nagrody zostały zakupione w ramach zadania Edukacja ekologiczna w Gminie Puchaczów-,,Eko-przedszkolaki-badają, doświadczają i chronią” współfinansowane przez Gminę Puchaczów oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Ostatnim punktem obchodów Dnia Ziemi było przedstawienie ,,Czerwony Kapturek i zielony las” w wykonaniu rodziców.

To był wspaniały dzień. Na długo pozostanie wszystkim przedszkolakom w pamięci. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w ochronie naszego środowiska.