Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 

,, Ze sportem i zdrowiem za pan brat”

Pod tym hasłem w czwartek 17 maja 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostrówku odbył się VI Gminny Turniej  Gier i Zabaw dla uczniów klas I-III o Puchar Wójta Gminy Puchaczów . W turnieju wzięły udział  3  drużyny z terenu naszej gminy. Celem turnieju była integracja dzieci poprzez sport i  rekreację oraz kształtowanie zdrowego stylu życia. Uczestnicy spotkali się, by w duchu zabawy i sportowej rywalizacji spędzić miło czas. W  rozgrywanych konkurencjach brali udział  uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich, ze szkół Gminy Puchaczów.  Każdą szkołę reprezentowało 10 zawodników. Przed rozpoczęciem zmagań sportowcy uczestniczyli  rozgrzewce przygotowującej organizm do wysiłku fizycznego,  prowadzonej przez klasę IV,,a” wraz z panią Martą Stefańską . Uczniowie startowali w konkurencjach sportowych w formie wyścigów rzędów, układali puzzle o tematyce sportowej oraz rozwiązywali zagadki. W czasie zmagań liczyła się gra fair play oraz współpraca zespołowa. W końcowej klasyfikacji najlepszą drużyną okazała się grupa ze Szkoły Podstawowej w Ostrówku zdobywając puchar Wójta Gminy Puchaczów, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Puchaczowa , a na trzecim miejscu podium stanęła ekipa ze Szkoły Podstawowej w Nadrybiu. Na małych sportowców po zakończonych zawodach  czekał smaczny posiłek oraz ceremonia wręczenia pucharu, dyplomów i nagród,  której dokonała  pani Dyrektor Szkoły Małgorzata Marcinek wraz z  panem Karolem Zabłotnym, panią Urszulą Kłembokowską oraz panią Mieczysławą Skoczylas. W trakcie turnieju sportowego  wszyscy starali się wypaść jak najlepiej. Uczestnikom dopisywały humory, momentami na   twarzach zawodników malowało się ogromne skupienie i zaangażowanie. Tak naprawdę to nie wynik był najważniejszy tylko dobra zabawa. Uczniowie swoim zaangażowaniem  i wolą walki udowodnili, że ruch jest wszechobecny w ich życiu.  Zmagania sportowe dostarczyły wielu pozytywnych emocji zarówno uczestnikom, jak i publiczności, wśród której znaleźli się nauczyciele oraz koleżanki i koledzy zawodników.

Organizatorzy dziękują reprezentacjom szkół, biorącym udział w zawodach oraz wszystkim osobom i instytucjom, które włączyły się w to przedsięwzięcie:

 

  • Urząd Gminy w Puchaczowie
  • Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Ostrówku
  • Pani Mieczysława Skoczylas - Radna Gminy Puchaczów
  • Pan Karol Zabłotny – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Puchaczów

 

Zwycięzcami tego dnia byli tak naprawdę wszyscy uczestnicy, którzy stawili czoło tym wcale niełatwym konkurencjom. Podziękowania należą się również paniom wychowawczyniom, bez których pracy i zaangażowania sukces nie miałby takiego smaku. Dodatkowo serdeczne podziękowania należą się naszym sponsorom, bez których impreza nie miałaby takiej oprawy. Do zobaczenia za rok!

Agata Wójcik, Marzanna Kraska, Halina Cieslik